Joanna Polańska-Solarz

Z wykształcenia jestem prawnikiem, ale moją największą pasją zawsze było pisanie. Mam wielkie szczęście łączyć to, co najbardziej lubię z pracą zawodową – od kilkunastu lat zajmuje się promocją, pisaniem i redakcją.

Moja ścieżka zawodowa jest nietypowa – mimo, że nie jestem doradcą podatkowym z tą branżą jestem związana już ponad 15 lat. Zaraz po ukończeniu studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim pracowałam w krakowskim wydawnictwie Forum Doradców Podatkowych, a następnie w Krajowej Izbie Doradców Podatkowych w Warszawie jako redaktor naczelny i specjalista do spraw wydawnictw.

Równolegle z redakcją zajmowałam się promocją. Już w 2003 r. wydałam książkę “Marketing usług doradcy podatkowego” i od tego czasu stale poszerzam swoją wiedzę z tej dziedziny. W 2014 r. ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Public Relations na mojej macierzystej uczelni. Pracując w KIDP zajmowałam się kwestiami promocji zawodu. W 2016 r. ukazała się moja publikacja pt. “Promocja kancelarii doradztwa podatkowego i biura rachunkowego“.

Od kilku lat prowadzą butikowa agencje reklamową wyspecjalizowaną w obsłudze kancelarii podatkowych i biur rachunkowych w zakresie promowania ich usług. Moją dewizą jest indywidualne podejście do każdego zlecenia i dostarczanie Klientom niepowtarzalnych projektów najwyższej jakości. Dobra komunikacja i staranne planowanie każdego projektu oraz solidność i terminowa realizacja, to moje kluczowe wartości.

 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (2013-10 – 2014-06)
  Kierunek: Public Relations
  Poziom studiów: studia podyplomowe
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (1995-10 – 2000-09)
  Kierunek: Prawo i Administracja
  Poziom studiów: magisterskie dzienne
 • I L.O. im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie (1991-09 – 1995-06 )
  Kierunek: Klasa Klasyczna (łacina, greka)
  Poziom studiów: średnie
 • Od 2015 TaxPR
  Prowadzę agencję reklamową wyspecjalizowaną w promocji kancelarii podatkowych i biur rachunkowych
 • 2008 – 2015  Krajowa Izba Doradców Podatkowych
  redaktor naczelny Biuletynu KIDP „Doradca Podatkowy” i specjalista ds. wydawnictw Krajowej Izby Doradców Podatkowych, Komisja promocji zawodu KRDP
 • Od 2009 Wolters Kluwer Polska S.A.
  Stała współpraca redakcyjna – zobacz moje artykuły w serwisie “Doradca Podatkowy”
 • 2001 – 2007 Forum Doradców Podatkowych
  Zastępca redaktora naczelnego „Forum Doradców Podatkowych”, redaktor prowadzący „Doradca Podatkowy – Biuletyn Klientów Kancelarii Podatkowych”

Piszę od zawsze…

Byłam redaktorem naczelnym w dwóch miesięcznikach i newsletterach dla doradców podatkowych

Napisałam dwie książki poświęcone marketingowi

Jestem współautorką następujących publikacji

Moje artykuły poświęcone promocji kancelarii podatkowych i biur rachunkowych ukazują się na łamach prasy i serwisów branżowych od 2009 r.

“Redakcja, promocja i design to moja praca i pasja – dlatego stworzyłam Taxpr.pl. Chcę dzielić się wiedzą, inspirować i w razie potrzeby wspierać Państwa kancelarie podatkowe i biura rachunkowe w zakresie promocji.”

Joanna Polańska-Solarz, TaxPR.pl